3-6/7 | LUBLIN

3-6 LIPCA | LUBLIN | WSTĘP WOLNY

WSCHODNI EXPRESS | Borys Fiłonenko, Anton Reznik, Danył Sztanhejew: „Z mięty” – spotkanie

data

30/06/2024 | 11:00 – 12:00

lokalizacja

Warsztaty Kultury, Grodzka 5a - sala widowiskowa

wstęp

wstęp wolny

dostępność

tłumaczenie na PJM
spotkanie w j.polskim i uraińskim
zapytaj o dostępność

Data

cze 30 2024
Zakończone!

Czas

11:00 - 12:00

WSCHODNI EXPRESS | Borys Fiłonenko, Anton Reznik, Danył Sztanhejew: „Z mięty” – spotkanie

Wieloznaczność i wielowarstwowość tej książki widać już na poziomie tytułu. Wania i Mariczka żyją razem swoim rytmem, aż pewnego razu Wania znika w niecodziennych okolicznościach… To przedstawiona z dwóch różnych perspektyw opowieść o miłości i rutynie, o tym, jak się ze sobą komunikujemy, oraz o wyczerpaniu dotychczasowych strategii narracyjnych. Czytanie tego tekstu wymaga nie lada skupienia: liczne nawiązania do dzieł kultury są w nim niczym nieoznakowane dziury i pęknięcia w przestrzeni miasta.

Udział w spotkaniu wezmą: Borys Fiłonenko – autor tekstu, Anton Reznik, Danył Sztanhejew – graficy (wszyscy online), Aleksandra Zińczuk – tłumaczka, prowadzenie: Grzegorz Nowicki i Olga Maciupa, tłumaczenie spotkania: Wołodymyr Dyszłewuk

Borys Fiłonenko – urodzony w 1991 r., mieszka i pracuje w Kijowie, Lwowie i Charkowie. Pisarz, kurator, krytyk sztuki i redaktor naczelny wydawnictwa IST Publishing (Charków–Kijów–Chmielnicki). Był współkuratorem Pawilonu Ukrainy na 59. Biennale w Wenecji (2022) i 18. Biennale Architettura w Wenecji (2023) oraz Drugiego Narodowego Biennale Młodej Sztuki w Charkowie (2019). W latach 2015–2018 był kuratorem galerii Come in Art i galerii Aza Nizi Maza w Charkowie. W latach 2017–2024 wykładowca i kurator Wydziału Humanistycznego w Charkowskiej Szkole Architektury.

Danył Sztanhejew – ilustrator, artysta komiksowy i grafik z Charkowa. Jego opowiadania i ilustracje zostały opublikowane w antologii komiksowej „GON, Strapazin & Wooby.Club”. Od 2016 roku jest dyrektorem artystycznym w studiu produkcyjnym Colotune.

Anton Reznik – artysta, grafik, autor komiksów i animator z Charkowa. W latach 2016–2022 pracował w studiu artystycznym Aza Nizi Maza (Charków, Ukraina). Autor i współautor konkurencyjnych i bardzo cenionych projektów artystycznych i komiksowych. Biegły w różnych technikach druku.

Go to Top