3-6/7 | LUBLIN

3-6 LIPCA | LUBLIN | WSTĘP WOLNY

Grafika. Kobieta z głową w pucharze. Napis: Warsztaty perkusyjne bardzo straszne dźwięki.
Grafika. Kobieta z głową w pucharze. Napis: Warsztaty perkusyjne bardzo straszne dźwięki.

Małe Inne Brzmienia | Warsztaty perkusyjne – „Bardzo straszne dźwięki”  

Grafika z kobietą, która ma głowę w pucharze.

data

30/06/2024 | 13:00 – 13:40

lokalizacja

Warsztaty Kultury, Grodzka 7- sala wystawowa

wstęp

udział bezpłatny, zapisy
rejestracja

dostępność

dzieci 7+ z opiekunami
pokój wyciszeń
słuchawki wyciszające

Data

cze 30 2024
Zakończone!

Czas

13:00 - 13:40

Małe Inne Brzmienia | Warsztaty perkusyjne – „Bardzo straszne dźwięki”  

Jakim głosem mówi zjawa? Co słychać kiedy ktoś się skrada w lesie? Jakie odgłosy mogą rozbrzmiewać w opuszczonym domu? Czy skrzypiąca podłoga zawsze przeraża? Jak wyobrażasz sobie brzmienie starego zamczyska? Podczas warsztatu stworzysz dźwięki jak z horroru. Spraw, by po usłyszeniu Twojej ścieżki dźwiękowej włos się jeżył na głowie, a przez ciało przebiegały ciarki. Możesz się zabawić zupełnie na serio albo przygotować upiorny muzyczny żart.

Podczas warsztatów, które poprowadzi Zuzanna Ossowska, porozmawiamy o dźwiękach budzących grozę i ich znaczeniu dla wywołania określonego efektu w widzu/słuchaczu. Powspominamy najstraszniejsze odgłosy, jakie zostały w naszej pamięci. Poznamy podstawy tworzenia efektów dźwiękowych w kinie oraz, co najważniejsze, zastanowimy się jak mogą brzmieć miejsca opisane na kartach „Duchowego Przewodnika po Polsce” Martyny Skibińskiej (Wydawnictwo Dwie Siostry 2024) i postaci wykreowane przez Dominikę Czerniak-Chojnacką na potrzeby książki i wystawy „Duszne Historie”.

Do dyspozycji warsztatowczów i warsztatowiczek będzie zestaw perkusjonaliów (floor tom, shaker, rura deszczowa itp.), pakiet różnych przedmiotów codziennego użytku (np. deska do krojenia, szklana butelka, gazeta), mikrofony, efekty i oczywiście własne głosy oraz ciała.

Zuzanna Ossowska – multiinstrumentalistka, songwriterka, producentka. Jej instrumentem dyplomowym jest gitara basowa, ale gra też na perkusji, pianinie, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Literaturoznawczyni z doktoratem o muzyce w dwudziestowiecznej prozie, zajmuje się sztuką w teorii i praktyce: pisze artykuły naukowe i popularyzatorskie, prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. Swoją autorską muzykę publikuje pod szyldem OS.SO, ale pisze też piosenki dla innych artystów i zajmuje się ich produkcją. Jako edukatorka podchodzi do muzyki całościowo.

Warsztaty odbędą się w scenerii wystawy „Duszne historie”.

Harmonogram

30 czerwca 2024 r., 13.00–13.40 – I grupa,
30 czerwca 2024 r., godz. 13.50–14.30 – II grupa

 

Warsztaty muzyczne z cyklu „Zagrajmy sobie!” realizowane są przez Fundację Kultura Enter dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Go to Top