3-6/7 | LUBLIN

3-6 LIPCA | LUBLIN | WSTĘP WOLNY

Grafika z napisem Targi Małych Wydawców
Grafika z napisem Targi Małych Wydawców

Targi Małych Wydawców

Grafika z napisem Targi Małych Wydawców

data

28/06/2024 | 16:00 – 22:00

lokalizacja

Błonia

wstęp

wstęp wolny

dostępność

Strefa wyciszenia
słuchawki wyciszające
zapytaj o dostępność

Data

cze 28 2024
Zakończone!

Czas

16:00 - 22:00

Targi Małych Wydawców

Ostatnie lata to istny rozkwit niezależnej sceny muzycznej zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Dziesiątki, a nawet setki małych wytwórni płytowych wydaje nieprzerwanie tysiące tytułów rocznie. Każda z nich prezentuje inny styl muzyki – od rocka, przez punk, jazz po elektronikę, a ich krążki zazwyczaj pojawiają się w małych nakładach. Mały nakład płytowy uniemożliwia artystom zaprezentowanie swojej twórczości większemu gronu odbiorców poprzez sprzedaż krążków w powszechnie znanych sklepach muzycznych. Należy ich szukać jedynie w internecie lub bezpośrednio u dystrybutora.

Targi Małych Wydawców wychodzą naprzeciw takim właśnie wytwórniom. Świetnie wpisują się one w ideę Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, gdyż to właśnie z niezależnej sceny wydawniczej pochodzi znakomita większość wykonawców prezentowanych na naszych scenach.

W tym roku po raz kolejny na festiwalu pojawią się niezależni wydawcy muzyczni z całej Polski wraz ze swoimi płytami, kasetami, a może nawet winylami…?

Poprzednie edycje Targów Małych Wydawców cieszyły się dużym zainteresowaniem, a fani muzyki mogli kupić płyty bezpośrednio od wydawców, podyskutować, czy po prostu sprawdzić, jakie tytuły wydaje się aktualnie na scenie niezależnej.

Wśród wystawców tegorocznej edycji znajdą się: Gusstaff Records, Kilogram Records, Bocian Records, Antena Krzyku, Don’t Sit On My Vinyl.

Go to Top