MUSIC IN – WARSZTATY DLA BRANŻY MUZYCZNEJ – Festiwale showcase’owe i songwriting camps
„Festiwale showcase’owe i songwriting camps” – dyskusja
Paneliści: Marek Hojda (ZAiKS, MExP), Grzegorz Kwiatkowski (Trupa Trupa) oraz Buslav
Podczas spotkania przedstawiciele Music Export Poland i artyści mający doświadczenie w zagranicznej promocji swojej twórczości omówią kwestie dotyczące formuły, roli i rodzajów festiwali showcase’owych na świecie. Zgromadzeni w panelu goście postarają się odpowiedzieć na pytanie – czy udział w festiwalu pomaga w karierze? Opowiedzą także o tym, jak dobrze przygotować się do tego rodzaju występu, czego unikać oraz jakie są kryteria oceny występów przez branżową publiczność. Kolejnym zagadnieniem będą tzw. songwriting camps w Polsce i za granicą. Omówione zostaną ich wady, zalety oraz koszty udziału.
Marek Hojda – członek Zarządu ZAiKS, absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach w klasie wokalnej oraz aranżacji i kompozycji. Grał na instrumentach klawiszowych w takich zespołach jak De Mono, Emigranci, Surzyn Band, Oddział Zamknięty. Jako aranżer i producent współpracował również z Izą Trojanowską, Majką Jeżowską, Kapitanem Nemo, Robertem Chojnackim. Jest właścicielem studia nagraniowego Homar Music.
Grzegorz Kwiatkowski (ur. 1984) – poeta, muzyk. Autor trylogii „Powinni się nie urodzić” (OFF Press, 2011), a także „Radości”, „Spalania”, „Powinni się nie urodzić revisited – Urodzić” oraz „Sową” (Biuro Literackie, 2013, 2015, 2016, 2017). Stypendysta programu „Styria Artist in Residence” rządu w Styrii (2017). Stypendysta programu „Artist in Residence” Federalnego Urzędu Kanclerskiego Austrii oraz Stowarzyszenia Kulturkontakt Austria (2016). Stypendysta Międzynarodowego Domu Pisarzy w Grazu w Austrii (2015). Członek zespołu Trupa Trupa. Od 2015 roku zespół nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records (w katalogu m.in. Jute Gyte, Tashi Dorji, Mats Gustafsson, Katie Gately). Efektem współpracy jest bardzo dobrze przyjęty przez polską i zagraniczną krytykę album „Headache”. Od 2016 roku zespół związany jest również z francuską wytwórnią Ici d’ailleurs (w katalogu m.in. Yann Tiersen, Matt Elliott/The Third Eye Foundation, Stefan Wesołowski), która wydała zremasterowaną wersję „Headache” na płycie winylowej. 27 października 2017 r. zespół wydał kolejną płytę zatytułowaną „Jolly New Songs”. Jest to międzynarodowa kooperacja wytwórni Ici d’ailleurs i Blue Tapes and X-Ray Records.
Buslav – multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Mając wieloletnie oraz międzynarodowe doświadczenie jako muzyk sesyjny (m.in. członek house-bandu Cheryl Pepsii Riley w Vilage Underground w NYC) postanowił wydać swój pierwszy album solowy. Prostota formy prowadzi tu bezpośrednio do istoty poruszanych treści. Buslav to projekt odwagi przekroczenia osobistych granic. To opowieść o emocjach, ludzkiej ciekawości i doświadczeniach – ujętych w dźwięki.
Debiutancki album Buslava był dwukrotnie nominowany do Fryderyków 2017 w kategorii Debiut Roku i Album Roku Pop, swoje miejsce znalazł także w promocji IV sezonu popularnego serialu TVN – „Druga Szansa”.
29 czerwca 2018 / godz. 15:00 – 17:00 / Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – Sala Widowiskowa, 2 piętro
Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego.
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje przynależność do branży muzycznej oraz kolejność zgłoszeń.