
Music IN | Indywidualne konsultacje dla młodych artystów i artystek z przedstawicielami branży muzycznej
7.07 | 15.00-16.00 | Warsztaty Kultury, Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Obowiązują zapisy przez formularz online
Młodzi artyści i artystki będą mieli szansę spotkać się z profesjonalist(k)ami z branży muzycznej i skonsultować z nimi zarówno swoje pomysły artystyczne, jak i kwestie promocji zespołu, jego obecności w serwisach streamingowych, wizerunku czy też gotowości na rozwój kariery zagranicznej. Podczas konsultacji można będzie spotkać się z: Karoliną Czarnecką, Tamarą Kamińską, Markiem Hojdą, Anną Klimczak, Magdą Jędrzejewską, Agatą Karczewską, Izabelą Smelczyńską oraz Izabelą Rekowską.
Wydarzenie zorganizowane we współpracy z Music Export Poland
Biogramy:
Karolina Czarnecka – artystka muzyczna, performerka i aktorka. Współczesna wiedźma i czuła feministka. Stworzyła trzy albumy muzyczne, platformę dla nastolatek CÓRY i szereg zaangażowanych akcji koncertowych. Współtworzyła grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu, feministyczny zespół punkowy Żelazne Waginy i grasujący po warszawie kobiecy Gang Śródmieście. Obecnie realizuje swój interdyscyplinarny projekt Seans Cybernetyczny, w którym pyta: to web or not to web?
Tamara Kamińska – członkini Zarządu Fundacji Music Export Poland. Od 2019 roku współpracuje z Narodową Komisją UNESCO w Polsce jako ekspert ds. miast kreatywnych i Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS jako doradczyni Zarządu. W 2022 roku objęła funkcję koordynatorki europejskiej sieci biur eksportu European Music Exporters Exchange, gdzie odpowiada m.in za pozyskiwanie funduszy ze źródeł zewnętrznych i współpracę z globalnymi sieciami zrzeszającymi podmioty z branży muzycznej. Jako niezależna konsultantka w dziedzinie rozwoju przemysłów kreatywnych współpracowała i współpracuje w zakresie tworzenia strategii rozwoju poprzez kulturę z wieloma miastami na całym świecie.
Marek Hojda – członek zarządu Music Export Poland, fundacji powołanej przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, członek zarządu European Music Exporters Exchange. W przeszłości sprawował funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, członka CIAM ExCo, przewodniczącego Rady NGO przy Ministrze Kultury. Kompozytor muzyki jazzowej, popowej i rockowej, aranżer, wokalista.
Ukończył Wydział Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym w Katowicach w klasie wokalnej, aranżacji i kompozycji. W 2022 roku ukończył Berklee College of Music z certyfikatem „Music Marketing“. Był członkiem znanych polskich zespołów takich jak De Mono, Emigranci, Surzyn Band.
Magda Jędrzejewska – profesjonalistka w branży muzycznej, koncentrująca się na innowacjach, edukacji i zarządzaniu. Ukończyła studia licencjackie w zakresie biznesu muzycznego na University of South Wales oraz studia magisterskie w zakresie globalnej rozrywki i biznesu muzycznego w Berklee College of Music w Walencji. Magda ma bogate doświadczenie w wielu różnych obszarach branży, w tym w dystrybucji muzyki, marketingu i zarządzaniu wydarzeniami. W swojej obecnej roli w Music Ally łączy pasję do muzyki, technologii i edukacji, zapewniając najnowocześniejszy wgląd w strategie marketingu cyfrowego dla artystów i artystek, menedżerów i menedżerek oraz wytwórni, a także zarządzając lokalnymi artyst(k)ami z Polski, m.in. WRONA i Ada Kućmierz.
Agata Karczewska – warszawska singer-songwriterka, która tworzy muzykę łączącą elementy amerykańskiego folku i country. Rdzeniem jej minimalistycznego stylu jest charakterystyczny wokal i ciepłe dźwięki gitary akustycznej. Jest samoukiem zarówno jako gitarzystka, jak i wokalistka, a inspirację i sztukę kompozycji odnajduje w tradycjach pisania piosenek swoich idoli Elliotta Smitha i Boba Dylana. Każda piosenka przedstawia osobną historię, niektóre zrodzone są ze wspomnień, inne wypełnione symbolami zaczerpniętymi z popkultury, kolejne bazują na zasłyszanych historiach.
Iza Smelczyńska – zajmuje się dźwiękiem z wielu perspektyw. Jako kompozytorka, artystka dźwiękowa i performerka interesuje się głównie muzyką awangardową i eksperymentalną. Kolekcjonuje dźwięki i przygotowuje nowe urządzenia dźwiękowe – wszystko to kształtuje jej twórczość elektroakustyczną. Jako muzykolożka i dziennikarka koncentruje się na studiach nad pejzażami dźwiękowymi, edukacji dźwiękowej i różnych sposobach słuchania – nie tylko muzyki, ale także dźwięków codziennego życia. Występowała na scenie zarówno jako solistka, jak i w różnych kolaboracjach.
Anna Klimczak – z tematem zbiorowego zarządzania prawami autorskimi związana jest od ponad 9 lat. Jej głównym zadaniem jako specjalistki ds. komunikacji, a następnie rzeczniczki prasowej ZAiKS-u, jest wyjaśnianie opinii publicznej, dlaczego praca kreatywna powinna być sprawiedliwie wynagradzana i jak można to osiągnąć.
Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę, Anna jest odpowiedzialna za działania Twórców dla Ukrainy w Polsce. Ten międzynarodowy fundusz wsparcia został utworzony przez CISAC i zainspirowany przez ZAiKS.
Izabela Izzy Rekowska – jest główną siłą stojącą za zespołem Izzy and the Black Trees, który założyła w 2018 roku. Biorąc pod uwagę sposób pisania piosenek, czy sam przekaz muzyczny w jej twórczości można poczuć aurę Patti Smith, Debbie Harry czy PJ Harvey. Jest autorką tekstów, wokalistką, a podczas występów z the Black Trees także gitarzystką. Najnowszy album zespołu, Revolution Comes In Waves, jest pełen społecznie i politycznie zaangażowanych piosenek. Te punkowe i alt-rockowe hymny mogą silnie rezonować nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.