3-6 LIPCA | LUBLIN | WSTĘP WOLNY

LINE-UP 

Dyskusja sześciu kobiet na scenie przy stoliku.

LINE-UP 

ARTYSTA

Dyskusja sześciu kobiet na scenie przy stoliku.

Keychange: „Kids are alright” – youth and music | dobre praktyki w obszarze zaangażowania młodych osób w życie muzyczne

Dyskusja sześciu kobiet na scenie przy stoliku.

data

07/07/2023 | 16:00 – 17:30

lokalizacja

wstęp

wstęp wolny

dostępność

podjazd dla wózków
język angielski
zapytaj o dostępność

Data

lip 07 2023
Zakończone!

Czas

16:00 - 17:30

Keychange: „Kids are alright” – youth and music | dobre praktyki w obszarze zaangażowania młodych osób w życie muzyczne

7.07 | 16.00–17.30 | Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio

„Kids are alright” – youth and music | dobre praktyki w obszarze zaangażowania młodych osób w życie muzyczne. Spotkanie z artystkami i innowatorkami sieci Keychange z Kanady, Estonii, Niemiec, Szwecji i Irlandii poprowadzi Misia Furtak.

Dyskusja w języku angielskim.


 

„Kiedy byliśmy młodzi, przyszłość była taka jasna. Stara dzielnica była taka żywa. I każdy dzieciak na całej cholernej ulicy chciał być wielki i nie dać się pokonać”. Tak w wolnym tłumaczeniu rozpoczyna się piosenka „Kids are alright” zespołu The Who, której tytuł posłużył za motto dyskusji na temat zaangażowania młodych osób w życie muzyczne. W rozmowie, w której udział wezmą artystki i innowatorki sieci Keychange z Kanady, Estonii, Niemiec, Szwecji i Irlandii, przytoczymy najlepsze praktyki związane ze wspieraniem muzycznych pasji młodzieży, porozmawiamy o formalnej i nieformalnej edukacji, ale też zastanowimy się nad tym, czy my – dorośli – widzimy w ogóle muzyczną aktywność młodzieży, czy mamy do niej dostęp oraz co mogą zrobić organizatorzy wydarzeń, aby skutecznie dotrzeć z informacją do najmłodszej publiczności koncertowej. Nie zabraknie też wątków związanych z różnicami w wychowywaniu i stereotypach ukierunkowujących zainteresowania muzyczne dziewcząt i chłopców.

W dyskusji udział wezmą:

Lucy Kruger –  artystka urodzona w Cape Town w RPA, a na co dzień mieszkająca w Berlinie. Lucy tworzy powolny, snujący się folk, który jest zarówno intymny, jak i ambientowy. To muzyka pełna nastrojowej atmosfery i intensywności. Artystka zadebiutowała w 2014 roku materiałem zatytułowanym „Lucy Kruger & The Lost Boys (EP)”. Pierwszy studyjny album ukazał się 3 lata później – płyta „Summer’s Not That Simple” wydana została wówczas nakładem Permanent Record. Przez ostatnie cztery lata zespół wydał kolejne 3 albumy, z którymi z sukcesami koncertował. Była to seria-trylogia pt. „tapes”, dokumentująca rosnący niepokój i ostateczne uwolnienie. W kwietniu 2023 roku ukazał się ich najnowszy album pt. „Heaving”, którego premierowo posłuchamy w Polsce podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. 

Kadri Sammel – pochodzi z Tallina i jest alternatywną artystką ze sceny elektronicznej i wizualnej. Przez dekadę śpiewała w chórach, studiowała teorię kultury, media audiowizualne i fotografię, by z czasem jej osobisty styl muzyczny przekształcił się w solowy projekt Bedless Bones, w którym eksperymentuje z różnymi gatunkami noir, budując mosty i naginając granice pomiędzy dark wave, mrocznym EBM, techno, industrialnymi dźwiękami i abstrakcyjną atmosferą rodem z IDM. Poza Bedless Bones Kadri jest członkinią estońskiego awangardowego deathbeat/outdustrialnego zespołu Forgotten Sunrise i wokalistką brytyjsko-estońskiego dystopijnego zespołu industrialnego Deathsomnia. Przez ostatnie kilka lat była także kluczową częścią Beats From The Vault – funkcjonującej od 1998 roku podziemnej serii imprez dark music w Estonii. 

Miesha Louie – jest artystką reprezentującą kanadyjską mniejszość etniczną Secwépemc, a The Spanks to wielu perkusistów, którzy przez lata towarzyszyli jej na scenie. Jej najdłuższym muzycznym partnerem jest jednak Sean Hamilton, z którym Miesha spędziła ostatnie 5 lat, budując i upiększając swoje garażowo-rockowe brzmienie. Pod głębokim wpływem klasyków proto-punka (takich jak The Runaways, MC5, The Stooges) oraz riot grrrl/grunge lat 90. (m.in. L7 i The Gits) Miesha & The Spanks wyczarowują energię, która uderza słuchacza w twarz, rzucając go w świat zabójczych riffów i przepoconych sal koncertowych. Ich ostatni pełnowymiarowy album „Girls Girls Girls” z 2018 roku wylądował na pierwszym miejscu kanadyjskiej listy przebojów !earshot National Loud Chart, znalazł się też na pierwszym miejscu Indigenous Music Countdown, zdobywając 3 lokalne nagrody muzyczne. W 2021 roku Miesha & The Spanks byli nominowani do nagrody rockowego artysty roku w ramach Western Canadian Music Awards. 

Jonna Eve Eriksson – Jonna jest freelancerką, dla której produkcja, marketing, zarządzanie mediami społecznościowymi i kierownictwo artystyczne są pasją i sposobem na życie. W swojej firmie – Eve Creative – Jonna łączy swoje umiejętności z miłością do kultury, tworząc innowacyjne projekty. W marcu 2020, wraz z wybuchem pandemii, uruchomiła kanał livestreamingowy Culturestream Malmo, który szybko stał się cenioną i uznaną platformą kulturalno-muzyczną w południowej Szwecji. Praca nad Culturestream oraz eksploracja cyfrowych platform skutecznie rozbudziły w niej fascynację sposobami, w jakie media społecznościowe, treści i łączenie różnych form sztuki mogą być wykorzystane jako narzędzia do rozbudzania kreatywności i tworzenia innowacyjnego marketingu. Obecnie Jonna pracuje także nad uruchomieniem festiwalu showcase’owego dla artystów w południowej Szwecji – Scania Sounds.

Mags Blackburn jest publicystką, menedżerką artystyczną, prezenterką oraz członkinią zarządu AIM Ireland. Po uzyskaniu dyplomu z dziennikarstwa, pracowała zarówno w mediach drukowanych, jak i nadawczych. Wiedziona pasją do muzyki, w 2016 roku rozpoczęła pracę jako publicystka w agencji Bluemonkey, reprezentując irlandzkich i międzynarodowych artystów, festiwale i wydarzenia. Ostatnio Mags rozszerzyła swoje pole działań, biorąc pod opiekę wschodzące talenty. Jej pasja do nowej muzyki i chęć promowania mniej znanych artystów sprawiły, że Mags została prowadzącą programu Green on Red – cotygodniowego show skupiającego się na irlandzkich artystach, emitowanego przez RedFM w Cork. 

W roli prowadzącej spotkanie wystąpi Misia Furtak. 

Misia Furtak – muzyczka, edukatorka, aktywistka, kompozytorka, wokalistka, basistka, a także producentka muzyczna. Laureatka Paszportu Polityki z zespołem très.b w kategorii muzyka popularna za rok 2012, Fryderyka w kategorii debiut roku oraz Nagrody Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Jest absolwentką University of Maastricht, Berklee College of Music i Collegium Civitas.
W 2019 roku wydała samodzielnie wyprodukowany utwór “Co przyjdzie?”, napisany wspólnie z pianistką i kompozytorką Hanią Rani. Jej ostatnie wydawnictwo “Wybory” to delikatna kronika ostatnich lat w Polsce i mocny komentarz do sytuacji społeczno-politycznej. Współpracowała m.in. z Christianem Balvigiem (Efterklang), Garethem Quinnem Redmondem (Bell X1) i Albertem Karchem (Ichiko Aoba, Nenne). Wystąpiła na kilkuset koncertach w Europie i Japonii, dzieląc scenę z The National, Arlo Parksem i wieloma innymi artystami.

 

 

 

Przejdź do góry