3-6/7 | LUBLIN

3-6 LIPCA | LUBLIN | WSTĘP WOLNY

Grafika z kobietą w stroju ze średniowiecza. Za nią jest zamek. Napis: Gramy! Straszymy! Spotkanie literacko-dźwiękowe.
Grafika z kobietą w stroju ze średniowiecza. Za nią jest zamek. Napis: Gramy! Straszymy! Spotkanie literacko-dźwiękowe.

Małe Inne Brzmienia | Gramy! Straszymy! – spotkanie literacko-dźwiękowe

Grafika z kobietą w stroju ze średniowiecza. Za nią jest zamek.

data

30/06/2024 | 11:00 – 12:00

lokalizacja

Warsztaty Kultury, Grodzka 7- sala wystawowa

wstęp

udział bezpłatny, zapisy
rejestracja

dostępność

dzieci 8+ z opiekunami
pokój wyciszenia
słuchawki wyciszające

Data

cze 30 2024
Zakończone!

Czas

11:00 - 12:00

Małe Inne Brzmienia | Gramy! Straszymy! – spotkanie literacko-dźwiękowe

Jeśli myślisz, że w Polsce straszą tylko Biała Dama i Rycerz bez Głowy, to upiornie się mylisz! O tym, że jest inaczej, wyraźnie mówi „Duchowy przewodnik po Polsce, czyli 101 wycieczek z dreszczykiem” (Wydawnictwo Dwie Siostry 2024), czyli koszmarnie zabawny przewodnik po miejscach nawiedzonych i niesamowitych.
Jak wynika z badań duchologicznych, zjawy, czarownice, wampiry, diabły i inne nadprzyrodzone istoty występują w naszym kraju całkiem licznie, od Szczecina po Łańcut i od Wałbrzycha po Kętrzyn. Można je napotkać nie tylko w zamkach i pałacach, ale też w dawnym bunkrze, pod mostem, a nawet w windzie, nie mówiąc o jaskiniach i leśnych uroczyskach.

Gdzie ich szukać? Dzięki temu przewodnikowi poznasz nie tylko sławne nawiedzone i magiczne miejsca jak Łysa Góra, Łęczyca czy zamek Książ, ale też te mniej znane, gdzie zapuszczają się tylko doświadczeni ducholodzy. Dowiesz się, gdzie mieszkał król-pirat, gdzie grasowały okrutne rozbójniczki i gdzie jest jedyny w Polsce pomnik UFO. Przekonasz się, kto nudzi się w krypcie, kto po nocy odwiedza swoją dawną fabrykę i czyje jęki słychać w pewnym pałacu na Mazowszu. Poznasz prezeskę towarzystwa białych i czarnych dam, zajrzysz do miasta duchów, do tajemniczych piramid i do słynnego zamkowego wychodka, a także sprawdzisz na własnej skórze moc starożytnych megalitów.

Uczestników i uczestniczki spotkania niesamowitym szlakiem legend i ciekawostek historycznych oprowadzać będzie autorka przewodnika – Martyna Skibińska. Wszystkie odważne dzieci wraz ze swoją przewodniczką będą mogły zanurzyć się w świat przedziwnych historii oraz pełnych czarnego humoru ilustracji Dominiki Czerniak-Chojnackiej. Będzie też niejedna okazja do tego, by samemu zabawić się w ducha i trochę postraszyć rodziców czy innych uczestników spotkania.

Martyna Skibińska – chodziła do szkoły, a nawet do kilku. Ten czas spędziła głównie na czytaniu książek pod ławką. Nie były to lektury szkolne, ale tylko dlatego, że lektury czytała podczas wakacji. Kiedy dorosła, napisała kilka książek dla dzieci („Kazio i nocny potwór”, „Nieobliczalne owieczki”). Uwielbia towarzystwo zjaw leśnych, żałuje, że nie jest czarownicą i ma nadzieję, że kiedyś sama będzie gdzieś straszyć. Oficjalnie przedstawia się jako anglistka, scenarzystka, copywriterka, doradczyni firm odpowiedzialnych społecznie i czcicielka mchu.

Spotkanie odbędzie się w scenerii wystawy „Duszne historie”.

Harmonogram

30 czerwca 2024 r., w godz. 11.00–12.00

Warsztaty muzyczne z cyklu „Zagrajmy sobie!” realizowane są przez Fundację Kultura Enter dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Go to Top